Vishay/Vitramon VJ0402D390JXXAC
VJ0402D390JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D390JXXAC
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D390JXXAC.pdf
Availability of VJ0402D390JXXAC
QUANTITY
VJ0402D390JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D390JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D390JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D390JXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D390JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D390JXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D390JXXAC
IC ADC 10BIT PARALLEL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLCK ADH LABEL 3.81MM 51-60 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 100TQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
R/W HEAD W/10M CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf