Vishay/Vitramon VJ0402D3R3CXBAP
VJ0402D3R3CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3CXBAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3CXBAP.pdf
Availability of VJ0402D3R3CXBAP
QUANTITY
VJ0402D3R3CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3CXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3CXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R3CXBAP
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V C0H 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 289 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #8 100PC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf