Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DXXAJ
VJ0402D3R3DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R3DXXAJ
QUANTITY
VJ0402D3R3DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DXXAJ
IC REG LDO 9V 1A TO220F-4 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf