Vishay/Vitramon VJ0402D3R6BLAAJ
VJ0402D3R6BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R6BLAAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R6BLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R6BLAAJ
QUANTITY
VJ0402D3R6BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R6BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R6BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R6BLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R6BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R6BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R6BLAAJ
CAP TRIMMER 9-120PF 100V TH datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC SMD datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
IC TFT-LCD PWR SUPPLY 20TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DVR IGBT/MOSFET datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 70POS STR SMD datasheet.pdf