Vishay/Vitramon VJ0402D430GXAAJ
VJ0402D430GXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D430GXAAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D430GXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D430GXAAJ
QUANTITY
VJ0402D430GXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D430GXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D430GXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D430GXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D430GXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D430GXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D430GXAAJ
FIXED IND 470NH 220MA 1.7 OHM datasheet.pdf
TERM SAK 4 CUN TS32 KU PA BEIGE datasheet.pdf
RES SMD 232KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 12V datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T SOLDER NONSH datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
METRAL T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf