Vishay/Vitramon VJ0402D5R1DLXAC
VJ0402D5R1DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R1DLXAC
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R1DLXAC.pdf
Availability of VJ0402D5R1DLXAC
QUANTITY
VJ0402D5R1DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R1DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R1DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R1DLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R1DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R1DLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D5R1DLXAC
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 1A 3V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 113MA 9.96 OHM datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS BOX MNT SKT datasheet.pdf