Vishay/Vitramon VJ0402D680MLXAC
VJ0402D680MLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D680MLXAC
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D680MLXAC.pdf
Availability of VJ0402D680MLXAC
QUANTITY
VJ0402D680MLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D680MLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D680MLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D680MLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D680MLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D680MLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D680MLXAC
VARISTOR 1620V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 50W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT WHITE datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf