Vishay/Vitramon VJ0402D750MXXAJ
VJ0402D750MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D750MXXAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D750MXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D750MXXAJ
QUANTITY
VJ0402D750MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D750MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D750MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D750MXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D750MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D750MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D750MXXAJ
IC OPAMP VFB 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 25NS 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf