Vishay/Vitramon VJ0402D820FLXAP
VJ0402D820FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D820FLXAP
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D820FLXAP.pdf
Availability of VJ0402D820FLXAP
QUANTITY
VJ0402D820FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D820FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D820FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D820FLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D820FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D820FLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D820FLXAP
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 44-LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 200K OHM 0404 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND REEL 1000' datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf