Vishay/Vitramon VJ0402D9R1BLAAC
VJ0402D9R1BLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1BLAAC
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1BLAAC.pdf
Availability of VJ0402D9R1BLAAC
QUANTITY
VJ0402D9R1BLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1BLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1BLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1BLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1BLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1BLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D9R1BLAAC
LABEL LSR POLY SIL 2.00 X 0.83" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 21000UF 20V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
WASHER INS BLK datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.3A 15.2 MOHM datasheet.pdf
THERMAL REED SWITCH 120C 200V BR datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 1.2KV RAD datasheet.pdf