Vishay/Vitramon VJ0402Y332KNAAJ00
VJ0402Y332KNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402Y332KNAAJ00
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
VJ0402Y332KNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402Y332KNAAJ00
QUANTITY
VJ0402Y332KNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402Y332KNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402Y332KNAAJ00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402Y332KNAAJ00
Related LinksVJ0402Y3, VJ0402Y332KNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402Y332KNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402Y332KNAAJ00
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT&ENCL 900MHZ 8DBI CVR FSMF datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 28 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 1.2A STD 10KV datasheet.pdf
STDLPFE 110F K datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf