Vishay/Vitramon VJ0603D100JLPAC
VJ0603D100JLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100JLPAC
Brief Description
CAP CER 10PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100JLPAC.pdf
Availability of VJ0603D100JLPAC
QUANTITY
VJ0603D100JLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100JLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100JLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100JLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100JLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100JLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D100JLPAC
POE SPLITTER 21W 12V DESKTOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 10ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SL 5.08HC/14/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TWT,STR,SNSAT,PSA,POR datasheet.pdf
1016 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf