Vishay/Vitramon VJ0603D100MXAAC
VJ0603D100MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100MXAAC
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100MXAAC.pdf
Availability of VJ0603D100MXAAC
QUANTITY
VJ0603D100MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100MXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100MXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D100MXAAC
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.032" datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSMITTER RF EZRADIO PRO 20QFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 270UF 2V 1411 datasheet.pdf