Vishay/Vitramon VJ0603D101KXXAJ
VJ0603D101KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101KXXAJ
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D101KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D101KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D101KXXAJ
CONN RECEPT 4POS 3MM VERT DUAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12-14S datasheet.pdf
IC CONV THERMOCOUPLE-DGTL 8SOIC datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf