Vishay/Vitramon VJ0603D110FLAAJ
VJ0603D110FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110FLAAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110FLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D110FLAAJ
QUANTITY
VJ0603D110FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110FLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110FLAAJ
CONN PLUG 16 POS SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.03A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 37POS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.075" 3MM 2LD datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HDR 93POS 2.54MM T/H datasheet.pdf