Vishay/Vitramon VJ0603D110KLBAJ
VJ0603D110KLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110KLBAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110KLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D110KLBAJ
QUANTITY
VJ0603D110KLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110KLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110KLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110KLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110KLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110KLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110KLBAJ
CONN RECEPT RT ANG 4POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 27-32AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOIC datasheet.pdf
12.7MM X 30.99MM 1=25/PK datasheet.pdf
FILTER SAW 1575.42 MHZ SMD datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf