Vishay/Vitramon VJ0603D111KXXAJ
VJ0603D111KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111KXXAJ
Brief Description
CAP CER 110PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D111KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D111KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111KXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D111KXXAJ
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #4 BUDGET datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 30W datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS UNIV-M-N-L BROWN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917 datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf