Vishay/Vitramon VJ0603D120JLPAJ
VJ0603D120JLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JLPAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D120JLPAJ
QUANTITY
VJ0603D120JLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120JLPAJ
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DETECTOR/AMP RED 11.3MM DIA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 10% 3024 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 12POS 15GOLD datasheet.pdf