Vishay/Vitramon VJ0603D120JLXAC
VJ0603D120JLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JLXAC
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JLXAC.pdf
Availability of VJ0603D120JLXAC
QUANTITY
VJ0603D120JLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D120JLXAC
DIODE ARRAY GP 300V 250MA SOT143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 55.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf