Vishay/Vitramon VJ0603D120JXXAJ
VJ0603D120JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JXXAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D120JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D120JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120JXXAJ
CAP CER 150PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 1.27MM IDT GOLD datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .25W 50MM ROUND datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf