Vishay/Vitramon VJ0603D121FLBAT
VJ0603D121FLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D121FLBAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D121FLBAT.pdf
Availability of VJ0603D121FLBAT
QUANTITY
VJ0603D121FLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D121FLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D121FLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D121FLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D121FLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D121FLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D121FLBAT
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 988 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 100W datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 137MA 9.6 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 680 NF 10% 400VAC 3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
Wideband, 40 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, SPST Switches IC datasheet.pdf