Vishay/Vitramon VJ0603D121KXXAR
VJ0603D121KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D121KXXAR
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D121KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D121KXXAR
QUANTITY
VJ0603D121KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D121KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D121KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D121KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D121KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D121KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D121KXXAR
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT 250KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
MICROPOWER HALL-EFFECT SWITCH datasheet.pdf
DIE SET D CONN SIZE 11.5 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LFQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HOUSING 4P .110 FASTIN-ON REC. datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO-277 datasheet.pdf