Vishay/Vitramon VJ0603D130FXAAC
VJ0603D130FXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130FXAAC
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130FXAAC.pdf
Availability of VJ0603D130FXAAC
QUANTITY
VJ0603D130FXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130FXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130FXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130FXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130FXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130FXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D130FXAAC
RELAY OPTOMOS SP-NO 150MA 4-SOP datasheet.pdf
RELAY OPTO DPST-NO 120MA 350V datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8DFN datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 8 POS IDC SOCKET datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf