Vishay/Vitramon VJ0603D130FXPAP
VJ0603D130FXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130FXPAP
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130FXPAP.pdf
Availability of VJ0603D130FXPAP
QUANTITY
VJ0603D130FXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130FXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130FXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130FXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130FXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130FXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D130FXPAP
TRANS PNP DARL 60V 0.5A SOT-89 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.00V SC59-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
SOCKET RELAY 4P DIN SCREWLESS datasheet.pdf
FUSE 1.8A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES SMD 82M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf