Vishay/Vitramon VJ0603D130GXAAP
VJ0603D130GXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130GXAAP
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130GXAAP.pdf
Availability of VJ0603D130GXAAP
QUANTITY
VJ0603D130GXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130GXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130GXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130GXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130GXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130GXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D130GXAAP
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf