Vishay/Vitramon VJ0603D131KLXAJ
VJ0603D131KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131KLXAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D131KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D131KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D131KLXAJ
SENSOR OPTO REFL 1M CONN MOD datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR 5VSOPX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RELAY POWER 4PDT 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W SMBJ datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 6COL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf