Vishay/Vitramon VJ0603D131KXXAR
VJ0603D131KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131KXXAR
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D131KXXAR
QUANTITY
VJ0603D131KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D131KXXAR
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
ADM26S/AE26M/ADM26S datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SAFETY MAT 1100X1800MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO35 datasheet.pdf