Vishay/Vitramon VJ0603D150JXXAJ
VJ0603D150JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150JXXAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D150JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D150JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D150JXXAJ
RES 0.18 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR VOLTAGE .2-12V AC/DC-INPT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PUNCH-ISO 16 datasheet.pdf
TRANSMISSION CABLE datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf