Vishay/Vitramon VJ0603D150MXBAC
VJ0603D150MXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150MXBAC
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150MXBAC.pdf
Availability of VJ0603D150MXBAC
QUANTITY
VJ0603D150MXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150MXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150MXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150MXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150MXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150MXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D150MXBAC
FIXED IND 330UH 220MA 3.3 OHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 1005 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4.6MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf