Vishay/Vitramon VJ0603D151MLAAR
VJ0603D151MLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D151MLAAR
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D151MLAAR.pdf
Availability of VJ0603D151MLAAR
QUANTITY
VJ0603D151MLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D151MLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D151MLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D151MLAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D151MLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D151MLAAR Details Description
Related parts for VJ0603D151MLAAR
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HOOK CLIP SET 2 RED 2 GRAY datasheet.pdf
CAP CER 820PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 3A TO263 datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
IC MOD PWR HYBRID 600V 8A datasheet.pdf