Vishay/Vitramon VJ0603D180FLCAC
VJ0603D180FLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180FLCAC
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180FLCAC.pdf
Availability of VJ0603D180FLCAC
QUANTITY
VJ0603D180FLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180FLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180FLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180FLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180FLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180FLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D180FLCAC
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf