Vishay/Vitramon VJ0603D180KLAAJ
VJ0603D180KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180KLAAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180KLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D180KLAAJ
QUANTITY
VJ0603D180KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180KLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D180KLAAJ
IC PROCESSOR DIGITAL BASH 20DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.5A SC-70-6 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
PRD LIC UCFS CORE CCES 1 PROD datasheet.pdf
CHASSIS STL BLACK 7.93"LX11.93"W datasheet.pdf