Vishay/Vitramon VJ0603D181MLXAJ
VJ0603D181MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181MLXAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181MLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D181MLXAJ
QUANTITY
VJ0603D181MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181MLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D181MLXAJ
JUMPER-H1506TR/A2015L/H1504TR 3" datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTIC EYE datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STK P 75OHM 100CM datasheet.pdf