Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BXPAC
VJ0603D1R0BXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BXPAC
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BXPAC.pdf
Availability of VJ0603D1R0BXPAC
QUANTITY
VJ0603D1R0BXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)