Vishay/Vitramon VJ0603D1R1BXCAJ
VJ0603D1R1BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R1BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R1BXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R1BXCAJ
QUANTITY
VJ0603D1R1BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R1BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R1BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R1BXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R1BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R1BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R1BXCAJ
IC MCU 8BIT 1KB OTP 18DIP datasheet.pdf
SSD 88GB SCSI datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO MEMORY 132-QFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-QSOP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 3A 15W datasheet.pdf
CONN STRIP HEADER 7POS .100 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf