Vishay/Vitramon VJ0603D1R2CXPAC
VJ0603D1R2CXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R2CXPAC
Brief Description
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R2CXPAC.pdf
Availability of VJ0603D1R2CXPAC
QUANTITY
VJ0603D1R2CXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R2CXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R2CXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R2CXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R2CXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R2CXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R2CXPAC
DIP CABLE - HDP20H/AE20M/HDP20H datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 550MW SOD323F datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QFN datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
CIR 35C 35#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 415MA 280 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf