Vishay/Vitramon VJ0603D1R3DLAAC
VJ0603D1R3DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R3DLAAC
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R3DLAAC.pdf
Availability of VJ0603D1R3DLAAC
QUANTITY
VJ0603D1R3DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R3DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R3DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R3DLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R3DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R3DLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R3DLAAC
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 30POS 5A datasheet.pdf
SUPER MINI HALF-TAP MODULE GEL datasheet.pdf
LIS 2 5M5 V CABLE TERMINAL datasheet.pdf
SFP MODULE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
OSCILLATOR SMD datasheet.pdf
26500 3C 2#16 1#2 P BY RECP LC datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf