Vishay/Vitramon VJ0603D1R4DLAAP
VJ0603D1R4DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4DLAAP
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4DLAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R4DLAAP
QUANTITY
VJ0603D1R4DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4DLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4DLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R4DLAAP
IC DDR SDRAM 128M 7.5NS 66TSOP datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG GRY SHLD 500' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CA SM LDS FCAPC-FCAPC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR 16BIT 60HXQFN datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf