Vishay/Vitramon VJ0603D1R6DLPAJ
VJ0603D1R6DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R6DLPAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R6DLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R6DLPAJ
QUANTITY
VJ0603D1R6DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R6DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R6DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R6DLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R6DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R6DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R6DLPAJ
MOSFET N-CH 500V 2.3A DPAK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC INVERTER SGL TTL 6-ULLGA datasheet.pdf
CORD FEMALE PLUG 7POS 12' 16AWG datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
84213 JE-N END CAP-PAIR datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 18 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf