Vishay/Vitramon VJ0603D201GLXAR
VJ0603D201GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D201GLXAR
Brief Description
CAP CER 200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D201GLXAR.pdf
Availability of VJ0603D201GLXAR
QUANTITY
VJ0603D201GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D201GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D201GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D201GLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D201GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D201GLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D201GLXAR
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
IC DAC SERIAL V-OUT 13BIT 16QSOP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES 511 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 28POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
SMITHS, WC, NO HW datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf