Vishay/Vitramon VJ0603D220FXPAJ
VJ0603D220FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FXPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D220FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220FXPAJ
LED GRN DIFF 7.2X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 600V 300A U SER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CBL 4POS M12 PLUG-R/A SOCKET 3M datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TAPE COPPER 12.7MMX32.9M datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 49POS THRUHL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf