Vishay/Vitramon VJ0603D220GLAAJ
VJ0603D220GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D220GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GLAAJ
CONNECTOR RECEPT W/STRAIN 100POS datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 5/16" datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf