Vishay/Vitramon VJ0603D220MXPAJ
VJ0603D220MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220MXPAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220MXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220MXPAJ
QUANTITY
VJ0603D220MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220MXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220MXPAJ
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.2VC AXIAL datasheet.pdf
BOARD ACCEL TRANSMIITER DGTL datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf