Vishay/Vitramon VJ0603D221GXAAJ
VJ0603D221GXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D221GXAAJ
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D221GXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D221GXAAJ
QUANTITY
VJ0603D221GXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D221GXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D221GXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D221GXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D221GXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D221GXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D221GXAAJ
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR 18 OHM 265V PTC datasheet.pdf
IC PROM SERIAL CONFIG 1M 20-SOIC datasheet.pdf
IC 12-24BIT MUX D LATCH 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 347 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE GP 600V 2A ABSZ4 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf