Vishay/Vitramon VJ0603D240GXAAC
VJ0603D240GXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240GXAAC
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240GXAAC.pdf
Availability of VJ0603D240GXAAC
QUANTITY
VJ0603D240GXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240GXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240GXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240GXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240GXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240GXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D240GXAAC
CONN RECEPT 16POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 5A 13MM datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 17POS datasheet.pdf
GROMMET RUBBER GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 125A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf