Vishay/Vitramon VJ0603D270FLCAJ
VJ0603D270FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FLCAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D270FLCAJ
QUANTITY
VJ0603D270FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270FLCAJ
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL DINRAIL MNT HF datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123S datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 42MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W T18 datasheet.pdf