Vishay/Vitramon VJ0603D270GLAAJ
VJ0603D270GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270GLAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D270GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D270GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270GLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270GLAAJ
LED GREEN DIFF 12DIP THRU HOLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SO datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL T/H LP 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
4X6 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
PLUG STANDARD BANANA BROWN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 10 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A U8FL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf