Vishay/Vitramon VJ0603D270GLAAJ
VJ0603D270GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270GLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D270GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D270GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270GLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270GLAAJ
IC ADC 12BIT 2.7V 1CH SPI 8TSSOP datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
DSUB BACKSHELL SIZE 15 KIT 5PCS datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE 9C 16MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.62MM datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf