Vishay/Vitramon VJ0603D270GXBAC
VJ0603D270GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270GXBAC
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270GXBAC.pdf
Availability of VJ0603D270GXBAC
QUANTITY
VJ0603D270GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270GXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270GXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D270GXBAC
THYRISTOR SIBOD 120VR DO-214AA datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW LLDS datasheet.pdf
IC BUFFER PLL 3.3V ZD 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS datasheet.pdf