Vishay/Vitramon VJ0603D270JXAAC
VJ0603D270JXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270JXAAC
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270JXAAC.pdf
Availability of VJ0603D270JXAAC
QUANTITY
VJ0603D270JXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270JXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270JXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270JXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270JXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270JXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D270JXAAC
RACK STEEL 24.5X21X24.8 BLUE datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 600V 300A datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 32POS datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 5A datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WIRE CRIMPER datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.43V 500MW SOD80 datasheet.pdf